Browar Rzemieślniczy Gloger warzy swoje piwa, wykorzystując prawdziwy kunszt piwowarski. Naszym zadaniem było przygotowanie mocnego i charakterystycznego brandingu dla nowego, luksusowego piwa Dark Sail – Imperialnego Portera Bałtyckiego.

Producentowi zależało, aby brand design wzbudził zainteresowanie wśród grupy docelowej – pasjonatów piwa, poszukiwaczy nowych smaków i amatorów trunków rzemieślniczych, stąd ważne stało się podkreślenie jego wyjątkowego charakteru piwa i nieszablonowego smaku. Dlatego w kreacji graficznej skupiliśmy się na realizacji wyjątkowego packaging designu, który jest także nośnikiem opowieści marki.

Głównym punktem w projekcie graficznym opakowania jest wyrazisty logotyp. Zapisaliśmy go bezkompromisowym, mocnym białym fontem i umieściliśmy na czarnym tle etykiety, tworząc kontrast kolorystyczny. Ten zabieg sprawił, że skutecznie przykuwa on uwagę i komunikuje wysoką jakość produktu. Design opakowań jest minimalistyczny i elegancki. Subtelny, ale intensywny „fioletowy pattern” tworzy nazwa Dark Sail, zapisana alfabetem Morse'a, która doskonale koresponduje z czarnym szkłem butelki. Ciemny fiolet podkreśla tajemniczość piwa i wyjątkowość jego smaku, w którym można wyczuć aromat śliwek i whisky. Integralną częścią opakowania jest ozdobny, dwustronnie lakierowany kartonik, który podkreśla premiowy charakter produktu.

Szukasz rzetelnej firmy?

Czekaj

Czekaj