Branding

Co to jest branding?

Dlaczego ludzie kojarzą nazwy pewnych firm, a innych – zupełnie nie? I jak to jest, że zapytani o konkretne produkty lub usługi jesteśmy w stanie wymienić nazwy pewnych marek, które je tworzą, a inne kompletnie nam umykają?
Za to, by marka pojawiła się w umyśle konsumenta i była w nim stale obecna odpowiada branding.
Pomożemy ci go stworzyć.

Czy istnieją produkty, do których ciągle wracasz?

Spójna i oryginalna identyfikacja wizualna sprawia, że konsument rozpoznaje markę dzięki konkretnym, charakterystycznym elementom. Zatrzymaj się na chwilę i pomyśl o swojej ulubionej marce. Są to buty? Perfumy? Może masz swoją ulubioną siłownię?
Wiemy, że kiedy myślisz o tej jednej rzeczy w głowie, wizualizuje Ci się opakowanie, kolory, może logo i hasła reklamowe. Przypominają ci się argumenty, dla których zawsze kupujesz właśnie ten produkt. Doskonale rozumiesz, dlaczego to właśnie tej marce ufasz i jakie jej wartości cię przekonują.

Właśnie dlatego branding jest ważny dla twojej firmy.

Gdy klient ufa marce, utożsamia się z nią i raz po raz do niej wraca, poleca ją dalej. To bezpośrednio przekłada się na zwiększenie sprzedaży i rozpoznawalności. Tworzenie tej więzi to ważny i delikatny proces. Bazując na naszym doświadczeniu, stworzyliśmy własne, autorskie narzędzia pomagające zaprojektować identyfikację wizualną, która zapada w pamięć. Są to:
- mapa konwencji, dzięki której określamy cechy opakowania marki;
- mapa RDE pomagająca określać trendy;
- mapa inspiracji zawierająca elementy graficzne, pomagająca ustalić nastrój i zebrać inspiracje.

A gdy branding nie działa?

Jeśli dobrze znasz swój produkt, jego odbiorców i ich potrzeby i stworzysz branding szyty na miarę – to nie ma prawa się nie udać! Istnieją jednak sytuacje, w których warto wykonać rebranding, czyli ponownie przyjrzeć się identyfikacji wizualnej firmy.

Rebranding – ewolucja, nie rewolucja.

Klienci przychodzą wykonać rebranding w kilku kluczowych sytuacjach. Pierwsza, gdy oryginalny branding nie był wykonany profesjonalnie i nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Druga, gdy firma rozwija się, zmienia, ewoluuje i trzeba unowocześnić identyfikację wizualną. Trzecia, gdy klient chce dotrzeć do nowej grupy konsumentów i potrzebuje zrobić to tak, by jednocześnie nie spłoszyć tych, którzy od dawna są wierni marce.

Potrzebny ci branding lub rebranding? Zaopiekujemy się twoją marką!

Wszystkie te procesy wymagają podjęcia wielu ważnych decyzji, które mogą zaważyć na „być lub nie być” marki na rynku. Nie warto zostawiać tego przypadkowi. Nasz zaangażowany zespół profesjonalistów poprowadzi taki projekt od początku do końca. Zaopiekujemy się twoją marką tak, że poczuje się, jak po serii cudownych pielęgnacyjnych zabiegów w najlepszym SPA.
Stawiamy przede wszystkim na komunikację. Prowadzimy z klientami pogłębione rozmowy, aby jak najlepiej poznać ich produkt, oczekiwania i potrzeby konsumentów. Na tej podstawie przygotowujemy projekty wstępne, które ulepszamy według sugestii i decyzji podejmowanych przez klienta, aż wreszcie prezentujemy gotowy produkt.

Pracując z nami, masz pewność, że otrzymasz spójną i jasną wizję tego, jak komunikować swój produkt, by sprzedawać więcej. Skontaktuj się z nami i pozwól nam stać się stylistami twojej marki!

Akceptuję politykę cookies